Size bir telefon kadar yakınız, bizi arayın
0 216 313 58 15 - 16 | 0 533 398 75 29

Engelli Asansörü

2.boğaz köprüsünün ayaklarının dibinde kuleli caddesi üzerinde bulunan tarihi bir yapıda yaşayan 90 yaşındaki yaşlı kadın hem kendi hayatını yaşının verdiği zorluklarla yaşamak zorunda hemde 60 yaşındaki başından aşağısı tamamen felç li olan oğluna bakmak zorunda. İstinat duvarından 4300 mm lik bir yüksekliği bu yaşlı kadın hem kendini hemde oğlunu nasıl indirip çıkartabilir ki? Engelli asansörü için defalarca kaymakam ve belediyeye baş vurduğunu ancak yapılacak olan asansörün yayaların geçtiği tek kaldırımı tamamen kapattığı için bir türlü izin alamamışlar. Fakat bu insanların yaşam hakkını kimse elinden alamaz. Başka bir çare olmalı başka bir çare. Yapılan incelemeler sonucunda  bu yaşlı kadın ve engelli oğlunun ev hapsinden kurtulacağı ve artık daha özgürce evden dışarı çıkabileceklerini kendilerine söyledik. Bu mutlu haberi duyunca kadıncağız mutluluk göz yaşlarını tutamadı. Tabiki yıllar sonra özgürce sokağa çıkabilmenin ve engelli oğlunun daha rahat tedavi olabilmesinin önü açılmıştı. Firmamız POYRAZ HİDROLİK hem bu insanların sorunlarını çözüp hemde tek yaya kaldırımı olan bu yerin yayaların geçişlerine engel olmadan hidrolik engelli asansörünü monte ederek özgürce yaşamın kapılarını açmış oldu. İlk bakışta imalatı imkansızmış gibi olan bu dereceli duvarda hem yeri işgal etmeden hemde 85 dereceli bu duvarda hidrolik engelli asansörünü çalıştırarak zoru başarmıştır. İki adet 100 putrel arasında 60 lık bir hidrolik pistonla ve zz ½ zincir aktarma tekniği ilen 2.2 kw 220 volt elektrik motoru kullanarak mevcut evlerde kullanılan 220 volt luk enerji ile engelli asansörünü çalıştırdık.

BİZ POYRAZ HİDROLİK ailesi olarak önce insan biriktirip birinci görevimiz mevcut engellerinden dolayı hayata katılamayan insanların yaşam kalitesini artırmak ve yaşama katılmaya teşvik etmektir.

YAŞAM HAKKI KUTSALDIR .UNUTMAYIN HER SAĞLIKLI BİREY BİR ENGELLİ ADAYIDIR !!

POYRAZ HİDROLİK engelli asansörü, engelli platformu, engelli lifti imalatlarında (81-41 ve CE) belgeli ve Avrupa standartları kalitesindedir.

Engelli Asansörü Nedir ?

Engelli insanların, günlük hayatta karşılaşabilecekleri merdiven, dikey yükseklik ve alçaklıklar gibi zorlukları kolayca yene bilmesi, hareket kısıtlılığının ortadan kaldırılması, yaşam kalitelerinin artması amacıyla, her çeşit engelli platformları geliştirilip insanlığın hizmetine sunmaktayız.

Bu doğrultuda kullanılan malzemeler ve sistemler kişinin amaçları ve fiziksel özelliklerine göre şekillendirilmektedir.